Kable - Jacht Konstancja - nasz hotel w Grecji na lata

Przejdź do treści

Menu główne:

Kable w oplocie – ozdoba czy pożyteczna funkcjonalność?
Urządzając mieszkanie, stoimy przed kwestią wyboru oświetlenia. Musimy podjąć decyzję, co do wyboru oświetlenia głównego, zadecydować, jaki rodzaj oświetlenia dodatkowego najlepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu. Jeszcze do niedawna wybierając oświetlenie nie zastanawialiśmy się, jaki kolor kabli wybrać. Wybór był praktycznie żaden. Mogliśmy wybierać tylko pomiędzy dwoma kolorami: białym lub czarnym. Teraz sytuacja uległa radykalnej zmianie: do wyboru mamy lampy z kablami ukrytymi w kolorowym oplocie.
Do jakich wnętrz pasują kable w oplocie?

Kable w oplocie występują w ogromnej palecie barw. Do tego są oferowane oploty mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. Tak duży wybór sprawia, że sprawdzają się one we wnętrzach urządzonych w bardzo różnym stylu. Lampy z kablami w oplocie z poliestru będą pasowały do wnętrz urządzonych w stylu industrialnym. Są idealne do mieszkań typu loft. Szczególnie ładnie prezentują się z lampami żarówkami. Są odporne na uszkodzenia, mają wyraziste barwy, łatwo można je utrzymać w czystości. Będą więc pełnić jednocześnie dwie funkcje: ozdobną i praktyczną. Z kolei lampy z kablami w oplocie z czystego lnu lub z domieszką bawełny sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, czy rustykalnym. Do wyboru mamy także lampy, których kable skryte są w oplocie wykonanym ze stu procentowej bawełny. Nie są one oferowane w tak bogatej kolorystyce, jak te w oplocie poliestrowym, ale i tak znajdziemy kolor, który przypadnie nam do gustu.

Gdzie kupimy kable w oplocie?

Kable w oplocie stały się dzisiaj tak bardzo modne i popularne, że ich zakup nie stanowi najmniejszego problemu. Każdy sklep, który prowadzi sprzedaż artykułów oświetleniowych ma w swojej ofercie także kable w oplocie. Szeroki asortyment kabli w oplocie oferują zarówno stacjonarne, jak i internetowe sklepy z artykułami oświetleniowymi. Kable w oplocie sprzedawane są na metry. Dzięki temu możemy kupić tylko taką ilość kabla, jaka rzeczywiście jest nam potrzebna. W niektórych sklepach istnieje nawet możliwość zamiany zwykłego kabla, który standardowo dołączany jest do lamp na kabel w oplocie. Dzięki temu nie musimy rezygnować z zakupu lampy, która wyjątkowo przypadła nam do gustu tylko dlatego, że nie podoba nam się jej kabel. W ofercie większości sklepów można nabyć kable w oplocie dwu- lub trzy żyłowe.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się kable w oplocie?

Kable w kolorowym oplocie sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach. Są tak dekoracyjne, że sprawdzą się w salonach, pokojach dziecięcych i w przedpokojach. Można je także wykorzystać w sypialniach. Każde z tych pomieszczeń dzięki ozdobnym, kolorowym kablom stanie się od razu bardziej przytulne. Wystarczy tylko dobrać kolor kabla, który najlepiej będzie pasował do ogólnej kolorystyki i stylu tych wnętrz. Kable w oplocie to rozwiązanie, z którego warto skorzystać w każdej sytuacji, także wtedy, kiedy chcemy szybko i tanio odmienić swoje mieszkanie. To rozwiązanie, które sprawdzi się we wnętrzach urządzonych nowocześnie lub klasycznie.

Więcej o akwenie Grecja. Także tutaj: Grecja

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego